Tekzen

Tekzen


Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

IyaşPark Avm Tekzen Telefon: +90 246 227 60 00

genelbanner

Kuruluşundan beri doğru hedef ve stratejilerle, hem ülke ekonomisine katkıda bulunarak hem de binlerce kişiye istihdam sağlayarak sektörde hızla büyüyen Tekzen, ‘Yapı Market sektörünün en büyük satış alanına sahip’, ‘En Yaygın Yapı Market Zinciri’ unvanlarını elinde bulunduran sektördeki tek markadır.
1995 yılında Merter’de açtığı ilk mağazasıyla sektöre merhaba diyen Tekzen, hızlı büyüme ve Türkiye’nin her ilinde bir mağaza açma politikasıyla başladığı yolculuğuna 2014 Mayıs ayı itibariyle 50 ilde 100 mağazasıyla devam etmektedir.
Türkiye’deki toplam 200.000 m2 ‘lik satış alanıyla müşterilerine rahat ve ferah alışveriş ortamı yaratan Tekzen, büyüme stratejisi doğrultusunda Romanya’da mağaza açan ilk yerli marka olarak da adından söz ettirmektedir. Yurtdışı yatırımlarına 2013 yılında Kuzey Irak / Erbil Royal Mall mağazasını ekleyen Tekzen’in yeni hedefinde Gürcistan ve yavru vatan KKTC yer almaktadır.
Tekzen müşterilerine farklı mağaza formatları ve dağıtım kanalları aracılığı ile ulaşmaktadır:

  • – Konsept Mağazalar (1000 m2 üzerindedir. 2014 Şubat itibariyle 85 adet)
  • – Express Mağazalar (1000 m2 altındadır. 2014 Şubat itibariyle 14 adet)
  • – Online Alışveriş ( www.tekzen.com.tr )
  • – Ticari / Toplu Satışlar
“Burası Benim Evim” sloganıyla, ev, bahçe, ofis gibi yaşam alanları için mobilyadan aydınlatmaya, dekorasyondan boyaya, el aletlerine kadar birçok ürün grubunda zengin ürün çeşidi bulunan Tekzen, müşterilerine aradıkları her ürünü rahatça bulabilecekleri alternatifler sunmaktadır.
Müşterilerine sunduğu yerel ve uluslararası markaların yanı sıra ithalatları ile de zeminden çatıya kadar birçok ürünü çatısı altında toplayan Tekzen’in ürün geliştirme konsepti şu şekildedir:

– Mobilya / Ahşap – Ev & Mutfak Gereçleri
– Banyo / Armatür & Duş Sistemleri – İnşaat & Tesisat Malzemeleri
– Elektrik / Aydınlatma – Bahçe Dünyası
– Boya / Zemin & Duvar Kaplamaları – İklimlendirme
– Hırdavat / El Aletleri – Makine & Aksesuarları
– Campıng & Hobby – Oto & Bisiklet
– Ev Dekorasyonu – Oyuncak & Çocuk Gereçleri
– Evcil Hayvan Gereçleri – Spor & Kişisel Bakım Malzemeleri
– Dayanıklı Ev Aletleri – Seramik
– Gıda Ürünleri – Kapı & Pencere & Mutfak
Offline mağazalarının yanı sıra günümüzün değişen alışveriş koşullarına ayak uydurmak adına teknolojik alt yapısına yatırım yaparak 2006 yılında www.tekzen.com.tr – sanal mağazasını hizmete sokan Tekzen, 2014 itibariyle e-ticaret sitesinde 70.000 ürün çeşidiyle, Türkiye’nin her yerine, siparişleri, ortalama 3 işgünü içerisinde hızlı gönderi avantajıyla ulaştırmaktadır. 2013 yılında internet kategorisinde tasarım, içerik ve fonksiyonellik içeriklerinde tam puanla uluslararası IMA Ödülü (Interactive Media Awards) sahibi olan www.tekzen.com.tr ‘nin şuanda aylık 1.800.000 ziyaretçisi bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra dijital pazarlamada yeni trendleri yakından takip eden Tekzen, mobil web sitesi ile birlikte Android ve IOS uygulamalarda gerekli aplikasyonlarını tamamlamış ve müşteri memnuniyetinde fayda sağlayacak, satış sonrası destek hizmetini maximum seviyeye çıkartmak adına 7 gün 24 saat hizmet veren 444 85 96 nolu çağrı merkezi’ni hayata geçirmiştir.

Toplam 0 Oy
0

Lütfen görüşlerinizi bizimle paylaşın:

+ = Verify Human or Spambot ?

Tekzen ile ilgili haberler