Tavla Tutkunlarına Müjde!

Tavla tutkunlarına müjde! Geleneksel Babalar Günü Tavla Turnuvası Başlıyor! Iyaşpark Alışveriş ve Yaşam Merkezinde her yıl Babalar gününde olduğu gibi bu yıl da “Geleneksel Babalar Günü Tavla Turnuvası” hazırlıkları yapılıyor. Turnuva sonucunda dereceye girenler ve katılımcılar  her zamanki gibi ödüllendirilecek ve bu vesile ile anılarda hoş bir Babalar Günü eğlencesi kalmış olacak. Turnuva 17 – 19 Haziran tarihlerinde saat 15.00-18.00 arasında gerçekleşecek, Ayrıca tüm katılımcılara da sürpriz hediyeler verilecek. Başvurular 15 Haziran Çarşamba günü akşamına kadar Iyaşpark AVM Danışma standında form doldurmak suretiyle yapılabilecek.

IYAŞPARK 2016 TAVLA TURNUVASI OYUN KURALLARI

ELEMELER               : 17 Haziran 2016 cuma     (saat 15:00-18:00 arası)

                                   18 Haziran 2016 cumartesi (saat 15:00-18:00 arası)

YARI FİNAL,FİNAL   : 19 Haziran 2016 Pazar (saat 15:00)

YER                    : Bahçelievler mah.156. cad. no:3  IYAŞPARK AVM

*  IYAŞPARK Tavla Turnuvası 17 Haziran -19 Haziran  arasında Alışveriş Merkezi  değişik alanlarda yapılacaktır. Turnuvaya katılabilmek için 18 yaşını doldurmuş ve baba olması gerekmektedir.

*  IYAŞPARK  Tavla Turnuvasına katılmak isteyenler  IYAŞPARK  Alışveriş Merkezi Müşteri  Danışmanlığına  başvurarak ön kayıt yaptırabilirler. 64 kişilik kontenjanla sınırlı olan turnuvaya başvuru süresi 15 Haziran 2016 Çarşamba günü saat: 23:00’ e kadar devam edecektir.

*Turnuvaya maksimum katılımcı sayısı 64 kişidir.

*Birinci turda 64 yarışmacı ve 32 adet turnuva masası bulunmaktadır. Turnuva maçlarında eşleşecek oyuncular kur’a ile belirlenecek. 16 Haziran 2016 Perşembe günü saat 15:00’de IYAŞPARK etkinlik alanında yapılacak kurayı isteyen oyuncular izleyebilirler. Galip gelenler daha sonra ikinci tur, üçüncü tur, dördüncü tur, yarı final ve final eşleşmeleri otomatik olarak  belirlenmiş olur. Örneğin 1 numaralı masanın galibi, 2 numaralı masanın galibi ile, 3 numaralı masanın galibi 4 numaralı masanın galibi ile  oynayacaktır. Diğer masalarda da galip gelenler aynı şekilde bir üst tura çıkmak için birbirleri ile karşılaşacaktır

 

* Maçlar mini turnuva formatında ve eleme usulü ile yapılır. 5 oyun üzerinden 3 oyun alan oyuncu bir sonraki tura atlar.

* Pulların dizilişi, Fransız Açılış Sistemi baz alınarak kaleler 1. ve 4. kadranlarda olacak şekildedir. Rakiplerin anlaşmaları halinde aksi kabul edilir.

* Zar atılırken fincan kullanılması önerilmektedir. Fakat iki tarafın mutabık kalmasıyla zarlar elle atılabilir. Her iki durumda da karşılıklı saygı gereği zarların rakibin barına çarptırılarak atılması rica olunur.

* Pulların dizilişine göre oynama yönüne ve pul rengine taraflar aralarında anlaşarak karar verirler. Anlaşmazlık halinde taraflar birer zar atarak, büyük zarı atan taraf seçimini yapar.

* Herhangi bir anlaşmazlığa sebebiyet vermemesi açısından, zarlar pulların üzerinde durduysa (düz dursa bile) kırık sayılarak tekrar atılmalıdır.

* Her maç için oyunculara birer Seans Kayıt Çizelgesi dağıtılarak, her oyun sonucunda skorlar oyuncular tarafından bu çizelgeye işlenir. Maç sonucunda çizelgeler görevlilerce onaylandıktan sonra galip ilan edilir. Çizelgelerin kullanımı hakkında detaylı bilgi oyunlar başlamadan önce verilecektir.

* Herhangi bir atışta gelen zarlardaki iki rakam istenilen sırayla oynanabilir. Eğer rakamlardan sadece bir tanesi oynanabiliyorsa büyük rakamın oynanması zorunludur.

* Bir hamle esnasında dokunulan pulu oynama zorunluluğu olmamakla birlikte, pul bir haneye bırakılarak el teması kesildikten sonra geri alınamaz.

* Hatalı bir hamle üzerinde zar atıldığı andan itibaren (zarlar kırık geldiyse veya hala dönüyor olsalar bile) bu hamle geçerlilik kazanır, geri alınmaz.

* Oyunlarda “Vur-Kaç” hamleleri yapmak serbesttir.

* Bir taraf mars yaparsa (2 oyun )kazanmış sayılır.

  • Bir oyuncu, herhangi bir sebepten dolayı, bir süreliğine de olsa turnuva mekanından ayrılacak olursa mutlaka önceden görevlileri haberdar etmelidir. Aksi halde bu oyuncu diskalifiye edilerek rakibi hükmen galip ilan edilir.

* Oyuncular, sadece oyun aralarında olmak üzere, bir maç boyunca 2 kere mola alabilirler. Mola süreleri 5`er dakikadır. Mola almak isteyen taraf, direktörü yanına çağırarak talebini iletir.

* Rakibi gelmeyen oyun için karar  tamamen oyun direktöründedir.oyun direktörünün 1. amacı oyunun oynanmasını sağlamaktır.

GENEL:

  • Oyun sırasında rakibin konsantrasyonunu dağıtıcı her türlü hareket ve konuşma yasaktır.
  • Oyun sırasında tüm sorularda ve çıkabilecek her türlü anlaşmazlık durumunda oyuncular yerlerinden kalkmadan görevli kişiyi yanlarına çağırarak anlaşmazlığa çözüm bulurlar.

-Turnuva boyunca yapılacak harcamalar oyuncuların şahsına aittir.

  • Elenen oyuncular elendikleri andan itibaren turnuva mekanını terk edebilirler. Kalmak isteyenler izleyici olarak mekanda bulunmaya devam edebilirler.
Toplam 0 Oy
0

Lütfen görüşlerinizi bizimle paylaşın:

+ = Verify Human or Spambot ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir