Bileğine Güvenen Iyaşpark’a Gelsin

Geleneksel Iyaşpark Tavla Turnuvası Başlıyor!  Iyaşpark Alışveriş ve Yaşam Merkezinde her yıl olduğu gibi bu yıl da “Geleneksel Iyaşpark Tavla Turnuvası”  hazırlıkları yapılıyor. Turnuva sonucunda dereceye girenler ve katılımcılar  hediye çeki ve sürpriz hediyelerle  ödüllendirilecek  27-30 Haziran  tarihleri arasında 27 Haziran Çarşamba günü saat 19.30’da yapılacak olan turnuva sonucunda 1.’ye 750 TL, 2.’ye 500 TL, 3.’ye 250TL’lik hediye çeki verilecek. Ayrıca tüm katılımcılara da sürpriz hediyeler verilecek. Başvurular 26 Haziran Salı günü akşamına kadar Iyaşpark AVM Danışma  ve  Iyaşbulvar AVM Danışma standında form doldurmak suretiyle yapılabilecek.

IYAŞPARK  TAVLA TUNUVASI OYUN KURALLARI  2018

 

ELEMELER                 : 27-29 Haziran 2018  (saat 19:30-23:00 arası)

YARI FİNAL,FİNAL   : 30 Haziran 2018 Cumartesi     (saat 12:00)

YER                     : Bahçelievler mah.156. cad. no:3  IYAŞPARK AVM

                                                                                              IYAŞPARK-IYAŞ BULVAR AVM

 

*  IYAŞPARK Tavla Turnuvası 27 Haziran -30 Haziran  arasında Alışveriş Merkezi  değişik alanlarda yapılacaktır. Turnuvaya katılabilmek için 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

 

*  IYAŞPARK Tavla Turnuvasına katılmak isteyenler  IYAŞPARK  Alışveriş Merkezi Müşteri  Danışma ve www.iyasparkavm.com’dan  başvurarak ön kayıt yaptırabilirler. 64 kişilik kontenjanla sınırlı olan turnuvaya başvuru süresi 26 Haziran 2016 Çarşamba günü saat: 13:00’ a kadar devam edecektir.

 

* Turnuva kuraları katılım sırasına göre otomatik yapılacaktır.1. ile en son katılımcı 2. ile sondan bir önceki katılımcı esasına göre yapılacaktır.

*Turnuvaya maksimum katılımcı sayısı 64 kişidir.

*Birinci turda 64 yarışmacı ve 32 adet turnuva masası bulunmaktadır. Turnuva maçlarında eşleşecek oyuncular kur’a ile belirlenecek. 17 Haziran günü saat 14:00’de IYAŞPARK’ ta yapılacak kurayı isteyen oyuncular izleyebilecekler. Galip gelenler daha sonra ikinci tur, üçüncü tur, dördüncü tur, yarı final ve final eşleşmeleri otomatik olarak  belirlenmiş olur. Örneğin 1 numaralı masanın galibi, 2 numaralı masanın galibi ile, 3 numaralı masanın galibi 4 numaralı masanın galibi ile  oynayacaktır. Diğer masalarda da galip gelenler aynı şekilde bir üst tura çıkmak için birbirleri ile karşılaşacaktır

 

* Maçlar mini turnuva formatında ve eleme usulü ile yapılır. 5 oyun üzerinden 3 oyun alan oyuncu bir sonraki tura atlar.

* Pulların dizilişi, Fransız Açılış Sistemi baz alınarak kaleler 1. ve 4. kadranlarda olacak şekildedir. Rakiplerin anlaşmaları halinde aksi kabul edilir.

* Zar atılırken fincan kullanılması önerilmektedir. Fakat iki tarafın mutabık kalmasıyla zarlar elle atılabilir. Her iki durumda da karşılıklı saygı gereği zarların rakibin barına çarptırılarak atılması rica olunur.

* Pulların dizilişine göre oynama yönüne ve pul rengine taraflar aralarında anlaşarak karar verirler. Anlaşmazlık halinde taraflar birer zar atarak, büyük zarı atan taraf seçimini yapar.

* Herhangi bir anlaşmazlığa sebebiyet vermemesi açısından, zarlar pulların üzerinde durduysa (düz dursa bile) kırık sayılarak tekrar atılmalıdır.

* Her maç için oyunculara birer Seans Kayıt Çizelgesi dağıtılarak, her oyun sonucunda skorlar oyuncular tarafından bu çizelgeye işlenir. Maç sonucunda çizelgeler görevlilerce onaylandıktan sonra galip ilan edilir. Çizelgelerin kullanımı hakkında detaylı bilgi oyunlar başlamadan önce verilecektir.

* Herhangi bir atışta gelen zarlardaki iki rakam istenilen sırayla oynanabilir. Eğer rakamlardan sadece bir tanesi oynanabiliyorsa büyük rakamın oynanması zorunludur.

* Bir hamle esnasında dokunulan pulu oynama zorunluluğu olmamakla birlikte, pul bir haneye bırakılarak el teması kesildikten sonra geri alınamaz.

* Hatalı bir hamle üzerinde zar atıldığı andan itibaren (zarlar kırık geldiyse veya hala dönüyor olsalar bile) bu hamle geçerlilik kazanır, geri alınmaz.

* Oyunlarda “Vur-Kaç” hamleleri yapmak serbesttir.

* Bir taraf mars yaparsa (2 oyun )kazanmış sayılır.

  • Bir oyuncu, herhangi bir sebepten dolayı, bir süreliğine de olsa turnuva mekanından ayrılacak olursa mutlaka önceden görevlileri haberdar etmelidir. Aksi halde bu oyuncu diskalifiye edilerek rakibi hükmen galip ilan edilir.

* Oyuncular, sadece oyun aralarında olmak üzere, bir maç boyunca 2 kere mola alabilirler. Mola süreleri 5`er dakikadır. Mola almak isteyen taraf, direktörü yanına çağırarak talebini iletir.

* Rakibi gelmeyen oyun için karar  tamamen oyun direktöründedir.oyun direktörünün 1. amacı oyunun oynanmasını sağlamaktır.

GENEL:

  • Oyun sırasında rakibin konsantrasyonunu dağıtıcı her türlü hareket ve konuşma yasaktır.
  • Oyun sırasında tüm sorularda ve çıkabilecek her türlü anlaşmazlık durumunda oyuncular yerlerinden kalkmadan görevli kişiyi yanlarına çağırarak anlaşmazlığa çözüm bulurlar.

-Turnuva boyunca yapılacak harcamalar oyuncuların şahsına aittir.

  • Elenen oyuncular elendikleri andan itibaren turnuva mekanını terk edebilirler. Kalmak isteyenler izleyici olarak mekanda bulunmaya devam edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.