Iyaşpark AVM’de Organ Bağışı Kampanyası

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile IYAŞ Park AVM’de organ bağış kampanyası düzenlendi. Düzenlenen kampanya kapsamında ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve yöneticiler organlarını bağışladı.Düzenlenen organ bağışı programında konuşma yapan ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, organ bağışının önemini vurgularken, IYAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol da, her bireyin potansiyel bir organ alıcısı olduğunu belirtti.

 ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLMELİ

ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, organ naklinin tüm dünya da oldukça önemli olduğunu belirterek, vatandaşların organ bağışı konusunda daha çok bilinçlenmeleri ve organ bağışlamalarının gerekli olduğunu söyledi.
Başkan Başdeğirmen, “Bizler bazı şeylerin bilincinde değiliz. Burada çok önemli ve bilincinde olmamız gereken bir konu var. O da organ bağışıdır. Hepimizin bir gün gelecek ve organ bağışına ihtiyacımız olacak. Böyle bir durumda ne yapabiliriz. Hastalık anında mı organ bağışı konusunda bilinçlenmemiz lazım, yoksa ihtiyacımız olmadığı zaman mı bilinçlenmemiz lazım. Bunun düşüncesi ile buraya geldik. Biz diyoruz ki şu anda organa ihtiyacımız olmadan, bunun bilincinde olmamız gerekiyor. Her insan da organ bağışı bekleme potansiyeli vardır. Bir insanın bir insana yapabileceği en önemli yardım ve hayırdır. Onun için bu konunun daha çok fazla duyulması için bu sosyal sorumluluk projesinin içerisinde olmak istedik. ITSO yönetimi meclis komitemiz ve iş adamları ile birlikte böyle bir kampanya düzenledik. Amacımız söylediğim gibi organ bağışının bilincini artırmaktır.Bunun için buradayız. İnşallah insanlığa, insanlara faydamız olur. Gelecekte insanlar aileleri ile sevdikleri ile bir arada mutlu bir hayat sürdürür” dedi.

GEÇEN YIL ORGANLARIMI BAĞIŞLADIM
IYAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol, organ bağışı bilincinin vatandaşlara aktarılmasının daha iyi olacağını belirterek, kendisinin de geçen yıl organlarını bağışladığını söyledi.
Bahattin Şenol, “Toplum olarak bütün insanlarımız organa ihtiyaç duyabilecek potansiyel alıcıdır. Her an kimin başına nelerin gelebileceği belli olmuyor. Bu nedenle de bu bilinci vatandaşlara yaymak amacıyla ben geçen yıl organlarımı bağışlamıştım. Görüyorum ki bir çok arkadaşımız organ bağışında bulunuyorlar. Biz de burada dediğim gibi vatandaşlara bu bilinci aktarmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir