Engelliler Günü’nde Engelliler ile Elele…

Engelliler Günü’nde Engellilerle Elele…

03 Aralık Dünya Engelliler Günü  nedeni ile, Isparta Valiliği Engelli Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen engelli vatandaşların yapmış olduğu el emeği ürünler ve yağlı boya tablolarından oluşan sergi Iyaşpark Alışveriş ve Yaşam Merkezinde açıldı. Saat 13.00’te gerçekleştirilen açılışa Vali Yardımcısı İsmail Akman, IYAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol, Isparta Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Ramazan Erdoğan ve çok sayıda engelli vatandaşımız katıldı.

Açılışta konuşan Vali Yardımcısı İsmail Akman “Amacımız engellilerin sorunlarına dikkat çekmektir. Toplum yaşantısında engelli bireylerimizin de yer almalarını sağlamak ve aktif rol oynamalarını sağlamaktır.  Farklı engel taşıyan vatandaşlarımızı Valiliğimiz tarafından yürütülen Isparta engelliler koordinasyon merkezinde topluyoruz. Birlikten güç doğar anlayışlıyla bu şekildeki günlerde bir yer belirleyerek etkinlikleri koordine ediyoruz. Engelli vatandaşlarımızın isteklerini arzularını yerine getirmek için valilik olarak elimizden geleni yapıyoruz. Onların daha çok toplumun içerisinde yer almasını sağlayabilecek projeler üretmeye çalışıyoruz” dedi.

IYAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol, engelli vatandaşlarımızın toplumda daha fazla yer alması gerektiğini belirtirken, daha fazla projeler üreterek ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söyledi. Böyle organizasyonların engelli vatandaşları çok mutlu ettiğine değinen Isparta Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Ramazan Erdoğan “Bütün engellileri bir arada toplayabilmek için Isparta Valiliği tarafından kurulmuş Isparta Valiliği engelli koordinasyon merkezinin sergisi engellilerimizi çok mutlu etti. Engelli koordinasyon merkezinden engellilerimizin isteği üzerine çeşitli el sanatları kursları açılıyor ve kurslarda çeşitli ev eşyaları üretiliyor. Engellilerimize fırsat verildiği zaman bir çok şeyi başarabiliyorlar. Dileğimiz bütün engellilerimiz bundan sonra engelsiz bir hayat yaşar. Bu sergideki el becerileri ile kendi ekonomilerine katkı sağlar” dedi.

Açılışın ardından engelli çocuklarımızdan oluşan 10 kişilik bir grup aileleri ile birlikte Cinema Pink’te film izledi ve ardından Meru Döner’de yemek yediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir